https://pdmu.edu.ua/news/u-pdmu-vidkrili-green-hub---noviy-prostir-dlya-studentiv-u-gurtozhitku-1-psmu-opens-green-hub---a-new-student-space-in-dormitory-no-1 

У ПДМУ відкрили «Green Hub» – новий простір для студентів у гуртожитку №1

           1 червня 2026 року в гуртожитку № 1 Полтавського державного медичного університету урочисто відкрили «Green Hub» – сучасний студентський хаб для навчання, волонтерства, командної роботи, творчості та спілкування. Ініціатором створення простору став волонтерський загін «Almino» Студентського парламенту ПДМУ.

У заході взяли участь ректор ПДМУ, професор Вячеслав Ждан, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Валерій Похилько, проректор з навчальної роботи Давид Аветіков, заступник ректора з адміністративно-господарської роботи Павло Коваль, заступниця декана факультету № 2 Альона Григоренко, т.в.о. завідувача кафедри біології Костянтин Шевченко, ментор проєкту Вікторія Орел, голова громадської організації «Nova United» Юлія Городчаніна, викладачі та студенти університету.

Ректор ПДМУ, професор Вячеслав Ждан та голова волонтерського загону «Almino» Ярослав Катриченко символічно перерізали стрічку, офіційно відкривши новий студентський простір.

Під час вітального слова Вячеслав Ждан зазначив, що сучасний лікар має поєднувати професійні знання з людяністю та розвиненими комунікативними навичками, адже слово в медицині може як лікувати, так і завдати шкоди. Він наголосив, що лікар – це не лише фахівець, а й духовний наставник для пацієнтів, який має вміти спілкуватися та підтримувати колег.

Водночас він висловив сподівання, що «Green Hub» стане осередком спілкування між студентами, викладачами та фахівцями, де можна буде ділитися досвідом, навичками, ідеями та баченнями. Окремо ректор підкреслив завдання викладачів – підтримувати студентів і робити все для того, щоб пишатися своїми випускниками, особливо тими, хто вже сьогодні реалізовує такі ініціативи, та подякував лідерам студентського руху.

Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор Валерій Похилько зазначив, що реалізація проєкту «Green Hub» свідчить про активність і розвиток студентства, яке демонструє лідерські якості та здатність втілювати ініціативи:

«Цей проєкт свідчить про те, що ми рухаємося вперед і є активними, а наше студентство – це лідери. Впевнений, що подібні простори мають бути в кожному гуртожитку. У нас ще є два гуртожитки, і я думаю, що на цьому ми не зупинимося, будуть і нові подібні проєкти. Раніше маскувальні сітки плели просто в коридорах, а тепер для цього є окремий простір. Волонтерський загін «Almino» показав, що є справжнім колективом – дружнім і згуртованим, який не лише говорить, а й працює».

Проректор з навчальної роботи, професор Давид Аветіков акцентував увагу на освітньому потенціалі нового хабу:

«Цей простір створений насамперед для навчання та розвитку студентів. Тут можна проводити тренінги, практичні зустрічі й реалізовувати нові освітні ініціативи».

Ініціатор створення «Green Hub» Ярослав Катриченко розповів, що команда пройшла непростий шлях – від перших задумів до повноцінного облаштування студентського осередку. Ідея створення «Green Hub» виникла з бажання перетворити занедбану читальну залу гуртожитку на комфортний простір для навчання та студентських ініціатив. Важливу роль у реалізації проєкту відіграла участь команди «Almino» в програмі UPSHIFT.

«Було багато труднощів: поєднання ремонту з навчанням, пошук матеріалів, технічні питання. Але найголовніше – ми мали команду, яка не зупинилася. Ми хотіли створити місце, куди студентам захочеться повертатися», – поділився Ярослав Катриченко.

Особливу подяку голова загону висловив студенту стоматологічного факультету Нікіті Лаврентьєву, який активно долучився до реалізації проєкту та надалі координуватиме діяльність студентського простору.

Із понад 150 команд проєкту команда увійшла до ТОП-10. Перед початком реалізації команда провела опитування серед школярів і студентів, що допомогло сформувати концепцію хабу.

У межах проєкту організували 11 заходів, до яких долучилися близько 460 учасників. Студенти також власноруч облаштовували простір: виготовляли меблі, фарбували та облаштовували приміщення.

Голова громадської організації «Nova United» Юлія Городчаніна, яка допомагала у реалізації проєкту, подякувала студентам за активність та небайдужість.

«Простір – це не лише стіни чи меблі. Найголовніше – це сенси та цінності, які вкладають у нього люди. «Green Hub» став місцем, де можна об’єднуватися, волонтерити, навчатися та створювати», – наголосила вона.

Під час заходу започатковано Книгу почесних гостей «Green Hub», де учасники залишили побажання та слова підтримки. Завершилися урочистості врученням подяк усім, хто долучився до реалізації проєкту, та спільним фото.

«Green Hub» уже став місцем для волонтерських заходів, тренінгів та освітніх зустрічей. Учасники проєкту переконані, що простір і надалі розвиватиметься разом зі студентською спільнотою університету, відкриваючи нові можливості для молоді.




https://pdmu.edu.ua/news/literaturna-spadshchina-shcho-nadihaie-studenti-pdmu-vidvidali-muzey-panasa-mirnogo-literary-legacy-that-inspires-psmu-students-visited-the-panas-myrny-literary-memorial-museum 

Літературна спадщина, що надихає: студенти ПДМУ відвідали музей Панаса Мирного

                   Здобувачі освіти 3 курсу стоматологічного факультету ПДМУ (2 та 7 академічні групи) разом із куратором групи Наталією Герасименко та в. о. завідувача кафедри внутрішньої медицини з фтизіатрією Наталією Дігтяр відвідали Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного.

Екскурсія подарувала учасникам багато яскравих вражень і нових знань, а також дала змогу ближче познайомитися з життям і творчістю видатного українського письменника, відчути атмосферу його епохи та доторкнутися до культурної спадщини України.

На завершення зустрічі відбулося тепле та щире чаювання, яке стало чудовою нагодою для дружнього спілкування й обговорення побаченого.

Такі заходи є важливою складовою освітнього та виховного процесу, адже сприяють духовному розвитку молоді, формуванню патріотичних цінностей і усвідомленню значення української культури та літератури у становленні національної свідомості.

Щиро дякуємо працівникам музею за змістовну й цікаву екскурсію!




https://pdmu.edu.ua/news/100-richchya-z-dnya-zagibeli-simona-petlyuri-diskusiya-pro-istorichnu-spadshchinu-na-kafedri-filosofiyi-pdmu 

100-річчя з дня загибелі Симона Петлюри: дискусія про історичну спадщину на кафедрі філософії ПДМУ

              25 травня 2026 року на кафедрі філософії та суспільних наук відбувся інформаційно-просвітницький захід для здобувачів вищої освіти 1 курсу освітньо-професійної програми «Медицина».

Захід був присвячений 100-річчю з дня загибелі видатного діяча українського визвольного руху Симона Петлюри.

Студенти разом із викладачами кафедри переглянули документальний фільм Олега Криштопи «Все про Петлюру», який став підґрунтям для подальшого жвавого обговорення. Під час дискусії учасники проаналізували роль Симона Петлюри в Українській революції та процесах державотворення, складність історичних обставин, у яких йому доводилося ухвалювати рішення, а також неоднозначність та суперечливість оцінок його діяльності в історіографії та масовій свідомості.

Подібні заходи є надзвичайно важливими для вищої медичної школи, адже вони сприяють формуванню історичної пам’яті, громадянської відповідальності та критичного мислення майбутніх фахівців. Осмислення минулого допомагає молоді глибше усвідомити нерозривний зв'язок між національною ідентичністю, культурою та професійним покликанням лікаря.




https://pdmu.edu.ua/news/u-pdmu-vidbuvsya-patriotichniy-zahid-do-dnya-geroyiv-ukrayini-patriotic-event-dedicated-to-ukraine-s-heroes-day-was-held-at-psmu 

У ПДМУ відбувся патріотичний захід до Дня Героїв України

            23 травня в Україні відзначають День Героїв – день пам’яті, вдячності та шани всім, хто в різні історичні періоди боровся за свободу, незалежність і державність України.

З нагоди пам’ятної дати 25 травня 2026 року у народному музеї історії Полтавського державного медичного університету відбувся інформаційно-просвітницький патріотичний захід, організований відділом управління освітньо-виховної та гуманітарної роботи з молоддю. У заході взяли участь проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор Валерій Похилько, директорка музею історії ПДМУ Таміла Дашевська, представники Студентського парламенту, адміністрації медичного факультету №2, працівники бібліотеки університету, культурно-мистецького відділу, а також голова ради ветеранів ПДМУ, учасник бойових дій Віктор Лебедєв.

Під час зустрічі учасники дізналися про історію Дня Героїв, історичні передумови його виникнення та значення для сучасної України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв, усіх Захисників і Захисниць України, а також окремо згадали студентів, викладачів і працівників університету, які стали на захист держави під час російсько-української війни та віддали своє життя за Україну. Під час заходу також прозвучали імена студентів, викладачів і працівників ПДМУ, які нині захищають Україну у лавах ЗСУ.

Окрему увагу директорка музею історії ПДМУ Таміла Дашевська приділила увагу постаті Симона Петлюри – Головного Отамана військ Української Народної Республіки. Учасникам заходу нагадали, що цьогоріч минає 100 років з дня його загибелі. Симон Петлюра був одним із провідників українського визвольного руху ХХ століття, послідовним борцем за українську державність та незалежність. У виступі було висвітлено окремі сторінки його політичної та державотворчої діяльності, а також значення його постаті для формування української національної ідеї. Саме 25 травня 1926 року Симона Петлюру було вбито в Парижі.

Захід об’єднав учасників навколо осмислення історії Дня Героїв та вшанування пам’яті українських Захисників та Захисниць, а також виконав важливу виховну функцію у формуванні професійної свідомості майбутніх медиків ПДМУ.




https://pdmu.edu.ua/news/studentskiy-kinoklub-pdmu-organizuvav-pokaz-filmu-cherkasi-do-dnya-geroyiv-ukrayini-the-student-film-club-of-psmu-organized-a-screening-of-the-film-cherkasy-for-ukraine-s-heroes-day 

Студентський кіноклуб ПДМУ організував показ фільму «Черкаси» до Дня Героїв України

                  23 травня в Україні відзначають День Героїв – день пам’яті, вдячності та шани всім, хто в різні історичні періоди відстоював свободу та незалежність держави.

З цієї нагоди кіноклуб «Морква» Студентського парламенту Полтавського державного медичного університету організував показ українського фільму «Черкаси».

Стрічка, заснована на реальних подіях спротиву українських моряків під час окупації Криму у 2014 році, нагадала глядачам про мужність, єдність та незламність українських захисників.

Після перегляду учасники обговорили історичне значення фільму та роль сучасного українського кіно у збереженні національної пам’яті.

Захід сприяв формуванню історичної свідомості та популяризації українського кінематографа серед студентської молоді.




https://pdmu.edu.ua/news/pdmu-doluchivsya-do-vshanuvannya-dnya-geroyiv-ukrayini-psmu-joined-the-commemoration-of-ukraine-s-heroes-day 

ПДМУ долучився до вшанування Дня Героїв України 

          Студенти Полтавського державного медичного університету долучилися до заходів із вшанування Дня Героїв – дати пам’яті, вдячності та шани всім, хто в різні історичні періоди боронив суверенітет і незалежність України, а також сучасним Захисникам і Захисницям держави.

23 травня 2026 року у Полтаві відбулося освячення дубової алеї «Дубова Варта» у міському парку культури та відпочинку «Перемога», яке провели священнослужителі Полтавської єпархії ПЦУ. Меморіальний простір створено восени минулого року за участі родин полеглих Захисників, представників міської влади, військовослужбовців Полтавського гарнізону, духовенства єпархії ПЦУ, студентів ПДМУ та мешканців громади. Алея присвячена пам’яті полеглих Захисників і Захисниць України.

Студенти університету системно долучаються до формування та впорядкування цього простору. Під керівництвом голови ради ветеранів ПДМУ Віктора Лебедєва вони брали участь у висадженні 75 саджанців дуба, а також у подальшому догляді за насадженнями, прибиранні та впорядкуванні території. Дубова алея стала символом пам’яті, сили та незламності українського народу.

У межах розвитку меморіального простору за підтримки Полтавської міської влади на території алеї встановлено інформаційні таблички та лавки для відпочинку.

Довідково

День Героїв – загальнонаціональне свято, започатковане у 1941 році Організацією Українських Націоналістів (ОУН) на Другому Великому Зборі як день вшанування всіх борців за свободу України. Це неофіційне, але важливе громадське свято пам’яті та вдячності, що об’єднує покоління українських захисників.

Відзначення Дня Героїв у травні пов’язане з трагічними подіями в історії українського визвольного руху: загибеллю Миколи Міхновського (3 травня 1924 р.), убивством Євгена Коновальця (23 травня 1938 р.) та Симона Петлюри (25 травня 1926 р.).

Сьогодні День Героїв об’єднує пам’ять про всіх, хто в різні епохи боровся за українську державність: воїнів Київської Русі та козаків, січових стрільців, вояків Армії УНР та Української повстанської армії, Героїв Небесної Сотні, а також сучасних Захисників і Захисниць України, які протистоять російській агресії.




https://pdmu.edu.ua/news/tvorchi-kolektivi-pdmu-zdobuli-nagorodi-na-mizhnarodnomu-festivali-konkursi-syayvo-naciyi 

Творчі колективи ПДМУ здобули нагороди на міжнародному фестивалі-конкурсі «Сяйво нації»

        23 травня 2026 року творчі колективи Полтавського державного медичного університету взяли участь у Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Сяйво нації» та продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, здобувши призові місця.

У межах конкурсу було представлено три номери, які отримали відзнаки журі.

Народний аматорський ансамбль бально-спортивного танцю «Орхідея» під керівництвом Ірини Люблінської представив дебютний номер «Ритми сафарі», який було відзначено дипломом лауреата І ступеня.

Танцювальний колектив «Пульс» (керівник – Катерина Боришкевич) представив композицію «Посвята лікарям», за яку отримав диплом лауреата ІІ ступеня.

Дует у складі Андрія Алефіренка та Ірини Люблінської виконав композицію під пісню «Обеззброєна» та був відзначений дипломом лауреата І ступеня.

Університет пишається творчими здобутками студентів, які гідно представили заклад на міжнародному рівні.ту