Культурно-мистецький сектор




 керівник сектору - начальник відділу культурно-освітньої діяльності Сидоренко Людмила Володимирівна



Історія відділу культурно - освітньої діяльності університету багата і різноманітна і несе свій початок з 1973року. Та офіційно в 1985 році при профкомі студентів, постановою Президії Облпрофради було відкрито студентський клуб, який у 2001році, згідно Наказу Міністерства культури і мистецтв України, на підставі рішення Вченої Ради університету, переорганізовано у відділ культурно – освітньої діяльності зі штатним розкладом у кількості 11 одиниць. Нині у відділі працює 10 керівників зі спеціальною освітою.
Начальник відділу Сидоренко Л.В. Художній керівник відділу Залужений артист естрадного мистецтва України Табель І.С.
Враховуючи соціальну важливість та направленість на підтримку обдарованої студентської молоді, відділ об'єднує і координує роботу 19 гуртків та колективів художньої самодіяльності, серед яких чільне місце займають три колективи з почесним званням « народний аматорський» - це ансамбль танцю «Юність», вокальний ансамбль «Мальви»,хор співробітників "Криниця" та духовий оркестр з загальною кількістю в них учасників – 168 студентів.

Ансамбль естрадно – спортивного танцю «Стимул»

Керівник  - здобувач освіти стоматологічного факультету Яна Ющенко.
Ансамбль нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2013-2019», Перможець та Лауреат багатьох Міжнародних фестивалів у Полтаві, Одесі, Харкові. З останніх, Лауреат І ступеню Міжнародного онлайн фестивалю - конкусу мистецтв "Golden Lion 2020" у м. Львові







Ансамбль народного танцю співробітників академії «Візерунки»

Художній керівник – Лариса Кириленко. Колектив створено в 2013 році. Ансамбль – лауреат І премії на IX Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв студентів-медиків та працівників лікувальних закладів України «Ліра Гіппократа – 2014». Всі учасники колективу випускники університету. 2015 рік – лауреат І премії в номінації «Народна стилізація» VII Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Південний берег» місто Одеса. Диплом І ступеня на Х обласному фестивалі мистецтв «Душі криниця – 2016» колективів закладів охорони здоров’я у жанрі хореографії. Диплом лауреата ІІ премії в номінації «Народний танець» V Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічних та вокально-хореографічних колективів «Самоцвіти» м. Львів, 2016 рік.
«Візерунки» продовжують брати участь у національних, міжнародних конкурсах та фестивалях, радують глядачів і підтримують славу академії. Запрошуємо викладачів університету стати учасником ансамблю народного танцю «Візерунки» та особистим прикладом популяризувати надбання духовних культурно-мистецьких традицій серед майбутньої національної медичної еліти.







Bокальний чоловічий гурт «Пліка вокаліз»

 Керівник-Дмитро Лузановський.
 Колектив створений у вересні 2014 року і за короткий час став популярним серед студентської молоді.  Получив звання «народний аматорський». Нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2016 -2019», Перможець та Лауреат багатьох Міжнародних фестивалів у Полтаві, Одесі, Харкові. З останніх, Лауреат І ступеню Міжнародного дистаційного фестивалю - конкурсу мистецтв "Зоряний бриз-2020" у м. Кітень, Болгарія.



Вокальне тріо «Мрія»


Керівник -  Людмила Сидоренко.
Тріо виступає на академічних вечорах та святах міста. Лауреат І ступеню Міжнародного фестивалю - конкурсу "Золота соната 2019" у м. Полтава. Нагороджене дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2018 -2019» У складі тріо здобувачки освіти медичного та стоматологічного факультетів.



 ТРІО ВІА "3D" республіка Гана

Керівники - Заслужений артист естрадного мистецтва України Ігор Табель та Джеймс Інкоом.
Нагороджений дипломами І та ІІ ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2018 -2019». Лауреати І ступеню Міжнародного дистанційного фестивалю - конкурсу мистецтв "Зоряний бриз-2020" у м. Кітень, Болгарія.  У складі студенти  міжнародного факультету  з републіки Гана. 




Група кавказького танцю "Сноурі"

Керівник здобувач освіти стоматологічного факультету Андамові Андам.
Нагороджена дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2018 -2019». Лауреат І ступеню Міжнародного фестивалю - конкурсу "Золота амфора 2019" у м. Полтава.




Хореографічний колектив "Меліор"

Колектив започатковано у 2009 році здобувачкою освіти 1 курсу Марією Кириленко. Вже одинадцятий рік лікар стоматолог Марія Олександрівна керує цим чудовим колективом. 
Ансамбль естрадного танцю «Мелліор» став Лауреатом ІІ преміі на Всеукраїнському вокально – хореографічному фестивалі «Планета натхнення – 2014» в м. Дніпропетровськ та Лауреатом І премії на на IX Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв студентів – медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2014» . А керівник ансамблю Марія Кириленко нагороджена Дипломом «За високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво в галузі культури і мистецтва» творчої спілки естрадного мистецтва України.
Жовтень 2015 – лауреат І премії в номінації «сучасна хореографія» VII Міжнародного фестивалю – конкурсу мистецтв «Південний берег» місто Одеса. Дипломант Обласного міжвузівського фестивалю "Студенська весна 2012-2019".

Володар Гран прі Міжнародного фестивалю - конкурсу мистецтв "Зоряний олімп 2018" м. Полтава; Лауреат І ступеню Міжнародного фольклорного фестивалю "Буковина фест 2019"        м. Чернівці та лауреат І ступеню Міжнародного фестивалю - конкурсу "Інтер Кітен 2018" Болгарія. 




Ансамбль бально – спортивного танцю «Орхідея»

Ансамбль бально – спортивного танцю «Орхідея» існує з 2010року. Керівник викладач ПДМУ Ірина Олександрівна Люблінська. В колективі 16 учасників. «Орхідея» є дипломантом I ступеня Обласного міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна» 2010-2019 років.
Лауреат ІІ премії у 13-му Міжнародному фестивалі - конкурсі "ETOILES DE PARIS 2019"  у м. Парижі.
 Володар Гран-прі Міжнародного фестивалю конкурсу мистецтв "Golden Lion 2020" у м. Львові.


Народний самодіяльний ансамбль танцю «Юність»

Заснований колектив у жовтні 1973 року здобувачем освіти   Михайлом Сатановським. За короткий час ансамбль став одним з кращих хореографічних колективів області. В 1976р. відбулася творча поїздка до Болгарії. В 1977р. за високу виконавську майстерність присвоєне почесне звання «Народний самодіяльний», яке з успіхом підтверджується кожного року на Міжвузівському мистецькому фестивалі «Студентська весна».
У жовтні 1993 року «Юність» побувала на фольклорному фестивалі у польському місті Кошаліні, де була відзначена Почесною грамотою. 2007 рік - Народний самодіяльний ансамбль танцю «Юність» став володарем Гран - прі фестивалю «Від серця до серця», що проходив в Угорщині, де проходили Дні української культури. 2008 рік – «Юність» лауреат Міжнародного фестивалю українського мистецтва «Північна зірка», який проходив в Естонії та Латвії. 2012 рік – Перше місце на VIII – Міжнародному фестивалі фольклору та сучасного мистецтва в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012». Ансамбль існує 40 років, останні 10 років ним керує досвідчений хореограф Олена Матюніна. Учасники ансамблю сповнені творчим натхненням, тягою до прекрасного, що яскраво відображається в танці, а також вони є активними пропагандистами українського хореографічного мистецтва. «Юність» у 2013 році відзначв свій знаменний ювілей!
Володар Гран-прі у Міжнародному мистецькому фестивалі - конкурсі "Golden Lion 2019" у м. Львові.
Лауреат І премії у 13-му Міжнародному мистецькому фестивалі - конкурсі " ETOILES DE PARIS 2019" у м. Парижі.


Ансамбль барабанщиць

Ансамбль барабанщиць створений у 1987 році керівником народного самодіяльного духового оркестру Іваном Петровичем Копеленко. Зараз ансамбль барабанщиць виступає окремо від духового оркестру. Має свою програму. З 2002 року колективом керує молодий талановитий керівник, Заслужений артист естрадного жанру України Євген Дуднік. Виступи цього ансамблю користуються великим успіхом серед студентів та співробітників університету, жителів Полтави та області. Ансамбль є постійним учасником академічних заходів, обласних спортивних свят, змагань і парадів.




ВІА «Вагант»

          Лауреат І премії Міжнародного фестивалю - конкурсу "Стежками Гоголя 2019" у м. Полтава. 



Народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви»


Народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви» був створений в 1995 році художнім керівником відділу Людмилою Сидоренко. За порівняно короткий час колектив став своєрідною візитною карткою університету. Це і зустрічі вельмишановних гостей з хлібом – сіллю, вшанування і вітання ювілярів, активна участь у культурних заходах університету, міста та області.

За творчі досягнення у розвитку самодіяльного мистецтва, значний вклад у скарбницю української національної культури, високу виконавську майстерність вокальному ансамблю «Мальви» у січні 2000 року присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний колектив», яке 20-й рік поспіль успішно підтверджується дипломом Першого ступеня на Міжвузівському обласному мистецькому фестивалі – конкурсі «Студентська весна».
У червні 2006 року ансамбль побував у Польщі, де став лауреатом VIII Міжнародного фестивалю студентської творчості «Європа без кордонів». У листопаді 2008 року народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви» був запрошений до участі у Міжнародному фестивалі українського мистецтва «Північна зірка», який проходив в Естонії та Латвії, де дівчата теж отримали звання лауреатів. 2012 рік – Перше місце на VIII – Міжнародному фестивалі фольклору та сучасного мистецтва в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012». За 20 років свого існування через склад ансамблю «Мальви» пройшли понад 130 учасниць. Любов до пісні об'єднує в гурт дівчат з 1 по 5,6 курси. Творча робота колективу направлена на подальше вдосконалення виконавської майстерності, пропаганду української народної творчості.
Володар "Гран-прі" Міжнародного фестивалю - конкурсу "Золота соната 2018" у м. Полтава. Володар "Гран-прі" Міжнародного фестивалю - конкурсу мистецтв "Зоряний бриз-2020" у м. Кітень, Болгарія.



Народний самодіяльний духовий оркестр


Колектив був створений у 1976 році здобувачем освіти університету Василем Перебийносом. До 1980 року оркестром керували  Анатолій Бурик, Володимир Костенко та Валентин Шинкаренко. В жовтні 1980 року оркестр очолив майор запасу, бувший військовий диригент Іван Петрович Копеленко. З цього часу почалась сторінка великої творчої діяльності колективу. В 1982 році духовий оркестр приймає участь в обласному марш – параді духових оркестрів, де займає Перше місце серед оркестрів вищих учбових закладів області і утримує його до 2002 року. Наразі керівником є Дмитро Лузановський.
 У квітні 1986 року за високу виконавську майстерність колективу присвоєне звання «Народний самодіяльний», а в грудні цього року приймає участь у теле турнірі « Сонячні кларнети».

Колектив побував з творчими концертами в м. Львові, Донецьку, Одесі, Комсомольську. За 37 років свого існування, через мідні труби оркестру пройшло понад двісті студентів, які поповнили свої знання в області музичного мистецтва. Всі вони стали хорошими фахівцями – медиками, керують самодіяльними духовими оркестрами, або самі грають в них. Нині народним самодіяльним духовим оркестром керує Никін Вадим. Колектив щорічно звітується на Міжвузівському обласному мистецькому фестивалі – конкурсі «Студентська весна», та є постійним учасником обласного марш – параду духових оркестрів, присвяченого Дню Перемоги у ВВВ.
Лауреати І премії у Міжнародних фестивалях "Золота амфора 2018" та "Зірковий олімп 2019" у м. Полтава.



Дует "To be" Ілля Яковенко та Зозуліна Тетяна

Керівник Людмила Сидоренко. Дует здобувачів освіти стоматологічного і медичного факультетів, та вже стали Лауреатами І премії на Міжнародному фестивалі - конкурсі "Золота соната 2019" у м. Полтава. 




Вокальний дует "Мажорель" Марокко


Керівник Заслужений артист естрадного мистецтва України Ігор Табель. Дует здобувачів освіти міжнародного  факультету Айя Інаім та Абелмунаім Мілуай. 



Народний аматорський хор „Криниця”

У 2008 році за підтримки адміністрації ПДМУ відбулося зародження вокально-хорового ансамблю „Криниця” співробітників академії.
Керівник хору – Вікторія Кульбашна , концертмейстер – Носенко Євгеній Іванович.
За вагомий внесок у розвиток культури українського народу наказом Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації у 2014 році колективу „Криниця” присвоєно звання „Народний аматорський хор”.
За роки свого існування учасниками колективу було проведено чимало виступів в академічних програмах, фольклорно-етнографічних, благодійних заходах. Народний аматорський хор „Криниця” є постійним учасником фестивалю мистецтв „Душі криниця” колективів закладів охорони здоров’я Полтавської області (2014 р. – лауреат ІІІ премії за високу виконавчу майстерність, 2015 р. – лауреат ІІ премії за високу виконавчу майстерність, 2016 р. – диплом ІІ ступеня у хоровому жанрі). У репертуарі „Криниці” – хорові твори українських композиторів різних поколінь, обробки українських народних пісень.
Народний аматорський хор „Криниця” на власному прикладі демонструє послідовне та самовіддане служіння народній пісні, а через неї – служіння національній ідеї.




Сидоренко Марина Ігорівна

    Солістка - вокалістка аспірантка кафедри клінічної анатомії і оперативної хірургії Сидоренко Марина Ігорівна. Лауреат І премії у Міжнародному фестивалі - конкурсі мистецтв "Зоряний олімп 2019"




                                

Олексій Ткаченко

    Соліст вокаліст, здобувач освіти медичного факультету.
Учасник проекту "Голос діти 1" - Переможець альтернативного голосування!




 Дзюбан Анна


         Соліст - вокаліст, здобувачка освіти медичного факультету. 



Вокальний дует "Брати Супруни" 


         Вокальний дует "Брати Супруни" стоматологічного факультету та медичного коледжу. Наставник Ігор Табель. Дует нагороджений дипломами ІІ ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2018 -2019». Лауреати ІІ премії Міжнародного фестивалю - конкурсу "Золота амфора 2019" у м. Полтава. 






                                         Доха Джихаб

       Солістка  міжнародного факультету здобувачів освіти.




Графік

роботи колективів та гуртків художньої самодіяльності

 відділу культурно – освітньої діяльності 2020 - 2021 р.

 

1. Народний аматорський вокальний          понеділок, середа               муз. студія

     ансамбль «Мальви»                                п’ятниця – 16-00 = 18-30

 

2. Підготовча група народного                    понеділок, середа               муз. студія

    аматорського вокального ансамблю       п’ятниця – 16-00 = 18-30

      «Мальви»

 

3. Народний аматорський ансамбль           понеділок, середа               бал. клас

    танцю «Юність»                                      п’ятниця – 16-00 = 18-30

    

4. Підготовча група народного                    понеділок, середа               бал. клас

    аматорського ансамблю танцю                п’ятниця – 16-00 = 18-30     

   «Юність»    

 

5. Народний аматорський                            вівторок, четвер                  муз. студія

    духовий оркестр                                             17-00 = 19-30  

 

6. Підготовча група народного              вівторок, четвер                  муз. студія

    аматорського духового оркестру                 17-00 = 19-30

 

7. Народний аматорський хор                    понеділок, четвер                муз. студія

    співробітників «Криниця»                         11-30 = 13-00

 

8. Ансамбль барабанщиць                          вівторок 15-00 = 17-00         муз. студія

    «Аритмія»                                               субота 9-00 = 14-00

 

9. Хореографічний колектив                       вівторок, четвер                   бал. клас

     «Мелліор»                                                  17-00 = 18-30

 

10. Ансамбль бально – спортивного          понеділок, середа 18-30 - 20-30  бал. класс танцю «Орхідея»                                          п’ятниця 17-00 = 19-00

 

11. Ансамбль естрадо  - спортивного

танцю  «Стимул»                                      вівторок 19-00=20-30, субота  11-00 = 13-00

 

12. Вокальне тріо «Мрія»                              понеділок, середа  18-30 – 19-30

 

13. Ансамбль народного танцю                   вівторок, п’ятниця  бал. клас

 

співробітників «Візерунки»                   19-30 = 20-30 

 

14. Рок група «The Wells»                           субота 14-00 16-00

15. Студія звукозапису                                понеділок, середа         ст. звукозапису                                                                  

                                                                       п’ятниця 17-00 = 20-00

 

16. Народний аматорський

 вокальний  ансамбль «Пліка вокаліз»       вівторок, п’ятниця                муз. студія

                                                                         15-00 = 17-00

 

17. Підготовча група вокального                вівторок, п’ятниця                муз. студія

ансамблю «Пліка вокаліз»                          15-00 = 17-00

                                  

18. Вокально – інструментальний              субота, неділя                        муз. студія

      ансамбль «Вагант»                                   16-00 = 18-00

 

19. ВІА «Гана» (Гана).                                понеділок, середа                  муз. студія

                                                                       17-00=19-00       

20. Ансамбль східного танцю «Кабікаус» понеділок четвер                  бал. клас

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий