https://pdmu.edu.ua/news/pdmu-vidznacheno-za-vagomiy-vnesok-u-rozvitok-donorskogo-ruhu-psmu-recognized-for-its-significant-contribution-to-the-development-of-the-blood-donation-movement 

ПДМУ відзначено за вагомий внесок у розвиток донорського руху

             

До Всесвітнього дня донора крові колектив та студентство Полтавського державного медичного університету отримали Подяку Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації за вагомий внесок у розвиток добровільного безоплатного донорства крові.

Ця відзнака є свідченням активної громадянської позиції університетської спільноти, яка послідовно підтримує донорський рух та долучається до ініціатив, спрямованих на порятунок людських життів.

В умовах повномасштабної війни донорство набуває особливого значення, адже потреба в запасах крові для лікування поранених військових і цивільних, проведення складних операцій та надання невідкладної медичної допомоги залишається надзвичайно високою.

Полтавський державний медичний університет і надалі підтримує культуру добровільного донорства, об’єднуючи працівників і здобувачів освіти навколо важливої місії – допомоги тим, хто її потребує. Кров неможливо створити штучно або замінити жодною технологією, тож кожен донор робить безцінний внесок у збереження життя і здоров’я людей. 



https://pdmu.edu.ua/news/vikladach-pdmu---peremozhec-chempionatu-ukrayini-z-voleybolu-sered-veteraniv-psmu-faculty-member-wins-ukrainian-veterans-volleyball-championship 

Викладач ПДМУ – переможець чемпіонату України з волейболу серед ветеранів

                 Викладач Полтавського державного медичного університету Юрій Дяченко у складі збірної Полтавської області виборов І місце на Чемпіонаті України з волейболу серед ветеранів у номінації 45+.

Змагання відбулися на базі спортивного комплексу ФСТ «Динамо» та проводилися відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, затвердженого Міністерством молоді та спорту України. Організацію чемпіонату забезпечила Асоціація ветеранів волейболу України.

У змаганнях взяли участь команди з 12 областей України, у 15 вікових категоріях – від 35+ до 80+. Загалом у турнірі взяли участь 70 команд (44 чоловічі та 26 жіночих).

Вітаємо Юрія Альбертовича з яскравою перемогою та бажаємо нових спортивних здобутків!




https://pdmu.edu.ua/news/u-pdmu-vidbulasya-zustrich-rektora-zi-studentskim-aktivom 

У ПДМУ відбулася зустріч ректора зі студентським активом

          4 червня 2026 року в Полтавському державному медичному університеті відбулася традиційна зустріч ректора ПДМУ Вячеслава Ждана зі студентським активом університету.

У зустрічі взяли участь представники Студентського парламенту ПДМУ, волонтерських загонів «Єдність» та «Almino», Студентського наукового товариства (СНТ), Української медичної студентської асоціації (УМСА) та студентської профспілки. Також були присутні перший проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Дворник, проректор з навчальної роботи Давид Аветіков та проректор з науково-педагогічної і виховної роботи Валерій Похилько.

На початку діалогу ректор наголосив на важливості прямої комунікації зі студентським активом як формату, що сприяє більш предметному обговоренню актуальних питань та напрацюванню практичних рішень. Поточні питання студентського життя й організації освітнього процесу адміністрація університету розглядає у робочому порядку на постійній основі. Також він ознайомив студентів із особливостями роботи університету в умовах воєнного стану.

Окремо Вячеслав Ждан відзначив успішні результати складання іспитів КРОК 1, КРОК 2 та КРОК 3 здобувачами освіти університету у 2026 році.

Під час зустрічі студенти порушили низку актуальних питань, що стосувалися організації освітнього процесу, проходження виробничої практики, формування розкладу занять, проведення навчання під час повітряних тривог, умов проживання у гуртожитках, а також можливості та організаційні аспекти військової підготовки студентів стоматологічного факультету.

Окрему увагу приділили питанню розвитку студентських просторів. Зокрема, обговорили подальше облаштування нещодавно відкритого простору «Green Hub» у гуртожитку № 1 та розширення його функціональних можливостей, зокрема підключення до мережі Wi-Fi.

Частину порушених питань вдалося вирішити безпосередньо під час зустрічі, інші – були взяті адміністрацією університету до опрацювання.

Голова волонтерського загону «Almino» Ярослав Катриченко поділився враженнями від спілкування, зазначивши, що розмова пройшла у конструктивній і доброзичливій атмосфері, а частину порушених питань вдалося вирішити прямо під час зустрічі, що зробило діалог особливо результативним.

Голова Студентського парламенту ПДМУ Ольга Резніченко підкреслила важливість таких форматів спілкування між студентством та адміністрацією університету: «У мене залишилися позитивні враження від зустрічі. Ми розуміємо, що окремі питання потребують часу та додаткових можливостей для вирішення, особливо в умовах воєнного стану. Водночас важливо, що студентів чують, з нами комунікують, а всі актуальні питання обговорюються та беруться до уваги».

На завершення зустрічі Вячеслав Ждан привітав студентів із завершенням навчального року, побажав успішного проходження практики, відпочинку та нових здобутків у наступному навчальному році




https://pdmu.edu.ua/news/volonterskiy-zagin-almino-studentskogo-parlamentu-pdmu-doluchivsya-do-vseukrayinskoyi-toloki-bur 

Волонтерський загін «Almino» Студентського парламенту ПДМУ долучився до всеукраїнської толоки БУР

           Волонтери загону «Almino» Студентського парламенту Полтавського державного медичного університету взяли участь у всеукраїнській толоці, організованій БУР – громадською організацією «Будуємо Україну Разом», яка об’єднує молодь навколо волонтерства, розвитку громад та відновлення суспільних просторів.

У межах акції волонтери прибрали територію парку «Гайок» у Полтаві, долучившись до благоустрою громадського простору та створення більш чистого й комфортного середовища для мешканців міста. Під час толоки учасники зібрали 8 мішків сміття об’ємом по 60 літрів.

Такі ініціативи не лише сприяють покращенню довкілля, а й формують культуру відповідальності, взаємодопомоги та активної громадянської позиції серед молоді.

Екологічний напрям є одним із важливих у діяльності волонтерського загону «Almino», учасники якого продовжують активно брати участь в екологічних, соціальних та благодійних ініціативах.




https://pdmu.edu.ua/news/u-pdmu-proveli-zahodi-z-akademichnoyi-dobrochesnosti-dlya-pershokursnikiv-psmu-holds-academic-integrity-events-for-first-year-students 

У ПДМУ провели заходи з академічної доброчесності для першокурсників

             1–3 червня 2026 року науково-педагогічні працівники кафедри біології ПДМУ провели виховні заходи, присвячені академічній доброчесності.

Учасниками стали студенти І курсу стоматологічного та медичних факультетів №1 і №2. Напередодні іспиту з медичної біології першокурсники обговорили принципи чесного навчання, самостійної роботи та поваги до інтелектуальної власності.

Під час зустрічей студенти ділилися власними поглядами на значення академічної доброчесності у майбутній професійній діяльності.

Викладачі кафедри наголосили, що академічна доброчесність є фундаментом освіти, яка базується на чесності, самостійній праці та повазі до інтелектуальної власності. Чесне навчання сприяє формуванню у студентів критичного мислення, уміння самостійно шукати й аналізувати інформацію та глибокого розуміння навчального матеріалу. Списування та плагіат створюють лише ілюзію знань, тоді як чесно здобута освіта є основою професійної конкурентоспроможності та відповідального ставлення до майбутньої фахової діяльності.

У сучасному суспільстві цінують тих, хто дотримується принципів чесної навчальної та наукової діяльності.




https://pdmu.edu.ua/news/vikladachi-ta-studenti-pdmu-vkotre-stali-donorami-v-mezhah-akciyi-105-rokiv---105-zhittiv-psmu-faculty-and-students-once-again-donate-blood-as-part-of-the-105-years---105-lives-campaign 

Викладачі та студенти ПДМУ вкотре стали донорами в межах акції «105 років – 105 життів»

         Викладачі та студенти стоматологічного факультету ПДМУ активно долучаються до соціально важливих ініціатив навіть наприкінці навчального року.

У межах донорської акції «105 років – 105 життів», приуроченої до 105-річного ювілею Полтавського державного медичного університету, представники ПДМУ вкотре здали кров, підтримавши пацієнтів, які потребують донорської допомоги.

Ініціатива є довготривалою та реалізується протягом навчального року, об’єднуючи університетську спільноту навколо розвитку донорства, формування відповідального ставлення до здоров’я та виховання морально-етичних цінностей майбутніх медиків.

Акція «105 років – 105 життів» триває, і долучитися до неї можуть усі охочі протягом наступного навчального року.



https://pdmu.edu.ua/news/pdmu-doluchivsya-do-zabigu-nezlamnosti-v-pam-yat-pro-zagiblih-zahisnikiv-ta-zahisnic-psmu-participates-in-the-run-of-resilience-honoring-fallen-defenders-of-ukraine 

ПДМУ долучився до «Забігу Незламності» в пам’ять про загиблих захисників та захисниць 

           31 травня 2026 року представники Полтавського державного медичного університету взяли участь у «Забігу Незламності» в м. Полтава, присвяченому вшануванню пам’яті загиблих захисників та захисниць 225-го окремого штурмового полку.

До спортивно-меморіального заходу долучилися представники деканату факультету медичного № 2, викладачі університету, а також голова ради ветеранів ПДМУ Віктор Лебедєв.

Загалом у події взяли участь понад 400 учасників різного віку. Учасники долали дистанції 500 метрів, 1, 3 та 5 кілометрів залежно від рівня підготовки.

Захід організували Управління масового спорту в Полтавській області, Полтавський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та командування 225-го окремого штурмового полку. Подія відбулася за підтримки Полтавської обласної військової адміністрації, Управління молоді та спорту ПОВА, а також партнерів із соціально відповідального бізнесу.

Забіг став символом єдності, сили духу та вдячності захисникам та захисницям України, об’єднавши учасників навколо спільної мети – вшанування пам’яті полеглих Героїв.

Участь представників ПДМУ у заході засвідчила активну позицію університетської спільноти та її участь у суспільно важливих ініціативах.



https://pdmu.edu.ua/news/u-pdmu-vidkrili-green-hub---noviy-prostir-dlya-studentiv-u-gurtozhitku-1-psmu-opens-green-hub---a-new-student-space-in-dormitory-no-1 

У ПДМУ відкрили «Green Hub» – новий простір для студентів у гуртожитку №1

           1 червня 2026 року в гуртожитку № 1 Полтавського державного медичного університету урочисто відкрили «Green Hub» – сучасний студентський хаб для навчання, волонтерства, командної роботи, творчості та спілкування. Ініціатором створення простору став волонтерський загін «Almino» Студентського парламенту ПДМУ.

У заході взяли участь ректор ПДМУ, професор Вячеслав Ждан, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Валерій Похилько, проректор з навчальної роботи Давид Аветіков, заступник ректора з адміністративно-господарської роботи Павло Коваль, заступниця декана факультету № 2 Альона Григоренко, т.в.о. завідувача кафедри біології Костянтин Шевченко, ментор проєкту Вікторія Орел, голова громадської організації «Nova United» Юлія Городчаніна, викладачі та студенти університету.

Ректор ПДМУ, професор Вячеслав Ждан та голова волонтерського загону «Almino» Ярослав Катриченко символічно перерізали стрічку, офіційно відкривши новий студентський простір.

Під час вітального слова Вячеслав Ждан зазначив, що сучасний лікар має поєднувати професійні знання з людяністю та розвиненими комунікативними навичками, адже слово в медицині може як лікувати, так і завдати шкоди. Він наголосив, що лікар – це не лише фахівець, а й духовний наставник для пацієнтів, який має вміти спілкуватися та підтримувати колег.

Водночас він висловив сподівання, що «Green Hub» стане осередком спілкування між студентами, викладачами та фахівцями, де можна буде ділитися досвідом, навичками, ідеями та баченнями. Окремо ректор підкреслив завдання викладачів – підтримувати студентів і робити все для того, щоб пишатися своїми випускниками, особливо тими, хто вже сьогодні реалізовує такі ініціативи, та подякував лідерам студентського руху.

Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор Валерій Похилько зазначив, що реалізація проєкту «Green Hub» свідчить про активність і розвиток студентства, яке демонструє лідерські якості та здатність втілювати ініціативи:

«Цей проєкт свідчить про те, що ми рухаємося вперед і є активними, а наше студентство – це лідери. Впевнений, що подібні простори мають бути в кожному гуртожитку. У нас ще є два гуртожитки, і я думаю, що на цьому ми не зупинимося, будуть і нові подібні проєкти. Раніше маскувальні сітки плели просто в коридорах, а тепер для цього є окремий простір. Волонтерський загін «Almino» показав, що є справжнім колективом – дружнім і згуртованим, який не лише говорить, а й працює».

Проректор з навчальної роботи, професор Давид Аветіков акцентував увагу на освітньому потенціалі нового хабу:

«Цей простір створений насамперед для навчання та розвитку студентів. Тут можна проводити тренінги, практичні зустрічі й реалізовувати нові освітні ініціативи».

Ініціатор створення «Green Hub» Ярослав Катриченко розповів, що команда пройшла непростий шлях – від перших задумів до повноцінного облаштування студентського осередку. Ідея створення «Green Hub» виникла з бажання перетворити занедбану читальну залу гуртожитку на комфортний простір для навчання та студентських ініціатив. Важливу роль у реалізації проєкту відіграла участь команди «Almino» в програмі UPSHIFT.

«Було багато труднощів: поєднання ремонту з навчанням, пошук матеріалів, технічні питання. Але найголовніше – ми мали команду, яка не зупинилася. Ми хотіли створити місце, куди студентам захочеться повертатися», – поділився Ярослав Катриченко.

Особливу подяку голова загону висловив студенту стоматологічного факультету Нікіті Лаврентьєву, який активно долучився до реалізації проєкту та надалі координуватиме діяльність студентського простору.

Із понад 150 команд проєкту команда увійшла до ТОП-10. Перед початком реалізації команда провела опитування серед школярів і студентів, що допомогло сформувати концепцію хабу.

У межах проєкту організували 11 заходів, до яких долучилися близько 460 учасників. Студенти також власноруч облаштовували простір: виготовляли меблі, фарбували та облаштовували приміщення.

Голова громадської організації «Nova United» Юлія Городчаніна, яка допомагала у реалізації проєкту, подякувала студентам за активність та небайдужість.

«Простір – це не лише стіни чи меблі. Найголовніше – це сенси та цінності, які вкладають у нього люди. «Green Hub» став місцем, де можна об’єднуватися, волонтерити, навчатися та створювати», – наголосила вона.

Під час заходу започатковано Книгу почесних гостей «Green Hub», де учасники залишили побажання та слова підтримки. Завершилися урочистості врученням подяк усім, хто долучився до реалізації проєкту, та спільним фото.

«Green Hub» уже став місцем для волонтерських заходів, тренінгів та освітніх зустрічей. Учасники проєкту переконані, що простір і надалі розвиватиметься разом зі студентською спільнотою університету, відкриваючи нові можливості для молоді.




https://pdmu.edu.ua/news/literaturna-spadshchina-shcho-nadihaie-studenti-pdmu-vidvidali-muzey-panasa-mirnogo-literary-legacy-that-inspires-psmu-students-visited-the-panas-myrny-literary-memorial-museum 

Літературна спадщина, що надихає: студенти ПДМУ відвідали музей Панаса Мирного

                   Здобувачі освіти 3 курсу стоматологічного факультету ПДМУ (2 та 7 академічні групи) разом із куратором групи Наталією Герасименко та в. о. завідувача кафедри внутрішньої медицини з фтизіатрією Наталією Дігтяр відвідали Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного.

Екскурсія подарувала учасникам багато яскравих вражень і нових знань, а також дала змогу ближче познайомитися з життям і творчістю видатного українського письменника, відчути атмосферу його епохи та доторкнутися до культурної спадщини України.

На завершення зустрічі відбулося тепле та щире чаювання, яке стало чудовою нагодою для дружнього спілкування й обговорення побаченого.

Такі заходи є важливою складовою освітнього та виховного процесу, адже сприяють духовному розвитку молоді, формуванню патріотичних цінностей і усвідомленню значення української культури та літератури у становленні національної свідомості.

Щиро дякуємо працівникам музею за змістовну й цікаву екскурсію!




https://pdmu.edu.ua/news/100-richchya-z-dnya-zagibeli-simona-petlyuri-diskusiya-pro-istorichnu-spadshchinu-na-kafedri-filosofiyi-pdmu 

100-річчя з дня загибелі Симона Петлюри: дискусія про історичну спадщину на кафедрі філософії ПДМУ

              25 травня 2026 року на кафедрі філософії та суспільних наук відбувся інформаційно-просвітницький захід для здобувачів вищої освіти 1 курсу освітньо-професійної програми «Медицина».

Захід був присвячений 100-річчю з дня загибелі видатного діяча українського визвольного руху Симона Петлюри.

Студенти разом із викладачами кафедри переглянули документальний фільм Олега Криштопи «Все про Петлюру», який став підґрунтям для подальшого жвавого обговорення. Під час дискусії учасники проаналізували роль Симона Петлюри в Українській революції та процесах державотворення, складність історичних обставин, у яких йому доводилося ухвалювати рішення, а також неоднозначність та суперечливість оцінок його діяльності в історіографії та масовій свідомості.

Подібні заходи є надзвичайно важливими для вищої медичної школи, адже вони сприяють формуванню історичної пам’яті, громадянської відповідальності та критичного мислення майбутніх фахівців. Осмислення минулого допомагає молоді глибше усвідомити нерозривний зв'язок між національною ідентичністю, культурою та професійним покликанням лікаря.




https://pdmu.edu.ua/news/u-pdmu-vidbuvsya-patriotichniy-zahid-do-dnya-geroyiv-ukrayini-patriotic-event-dedicated-to-ukraine-s-heroes-day-was-held-at-psmu 

У ПДМУ відбувся патріотичний захід до Дня Героїв України

            23 травня в Україні відзначають День Героїв – день пам’яті, вдячності та шани всім, хто в різні історичні періоди боровся за свободу, незалежність і державність України.

З нагоди пам’ятної дати 25 травня 2026 року у народному музеї історії Полтавського державного медичного університету відбувся інформаційно-просвітницький патріотичний захід, організований відділом управління освітньо-виховної та гуманітарної роботи з молоддю. У заході взяли участь проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор Валерій Похилько, директорка музею історії ПДМУ Таміла Дашевська, представники Студентського парламенту, адміністрації медичного факультету №2, працівники бібліотеки університету, культурно-мистецького відділу, а також голова ради ветеранів ПДМУ, учасник бойових дій Віктор Лебедєв.

Під час зустрічі учасники дізналися про історію Дня Героїв, історичні передумови його виникнення та значення для сучасної України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв, усіх Захисників і Захисниць України, а також окремо згадали студентів, викладачів і працівників університету, які стали на захист держави під час російсько-української війни та віддали своє життя за Україну. Під час заходу також прозвучали імена студентів, викладачів і працівників ПДМУ, які нині захищають Україну у лавах ЗСУ.

Окрему увагу директорка музею історії ПДМУ Таміла Дашевська приділила увагу постаті Симона Петлюри – Головного Отамана військ Української Народної Республіки. Учасникам заходу нагадали, що цьогоріч минає 100 років з дня його загибелі. Симон Петлюра був одним із провідників українського визвольного руху ХХ століття, послідовним борцем за українську державність та незалежність. У виступі було висвітлено окремі сторінки його політичної та державотворчої діяльності, а також значення його постаті для формування української національної ідеї. Саме 25 травня 1926 року Симона Петлюру було вбито в Парижі.

Захід об’єднав учасників навколо осмислення історії Дня Героїв та вшанування пам’яті українських Захисників та Захисниць, а також виконав важливу виховну функцію у формуванні професійної свідомості майбутніх медиків ПДМУ.




https://pdmu.edu.ua/news/studentskiy-kinoklub-pdmu-organizuvav-pokaz-filmu-cherkasi-do-dnya-geroyiv-ukrayini-the-student-film-club-of-psmu-organized-a-screening-of-the-film-cherkasy-for-ukraine-s-heroes-day 

Студентський кіноклуб ПДМУ організував показ фільму «Черкаси» до Дня Героїв України

                  23 травня в Україні відзначають День Героїв – день пам’яті, вдячності та шани всім, хто в різні історичні періоди відстоював свободу та незалежність держави.

З цієї нагоди кіноклуб «Морква» Студентського парламенту Полтавського державного медичного університету організував показ українського фільму «Черкаси».

Стрічка, заснована на реальних подіях спротиву українських моряків під час окупації Криму у 2014 році, нагадала глядачам про мужність, єдність та незламність українських захисників.

Після перегляду учасники обговорили історичне значення фільму та роль сучасного українського кіно у збереженні національної пам’яті.

Захід сприяв формуванню історичної свідомості та популяризації українського кінематографа серед студентської молоді.




https://pdmu.edu.ua/news/pdmu-doluchivsya-do-vshanuvannya-dnya-geroyiv-ukrayini-psmu-joined-the-commemoration-of-ukraine-s-heroes-day 

ПДМУ долучився до вшанування Дня Героїв України 

          Студенти Полтавського державного медичного університету долучилися до заходів із вшанування Дня Героїв – дати пам’яті, вдячності та шани всім, хто в різні історичні періоди боронив суверенітет і незалежність України, а також сучасним Захисникам і Захисницям держави.

23 травня 2026 року у Полтаві відбулося освячення дубової алеї «Дубова Варта» у міському парку культури та відпочинку «Перемога», яке провели священнослужителі Полтавської єпархії ПЦУ. Меморіальний простір створено восени минулого року за участі родин полеглих Захисників, представників міської влади, військовослужбовців Полтавського гарнізону, духовенства єпархії ПЦУ, студентів ПДМУ та мешканців громади. Алея присвячена пам’яті полеглих Захисників і Захисниць України.

Студенти університету системно долучаються до формування та впорядкування цього простору. Під керівництвом голови ради ветеранів ПДМУ Віктора Лебедєва вони брали участь у висадженні 75 саджанців дуба, а також у подальшому догляді за насадженнями, прибиранні та впорядкуванні території. Дубова алея стала символом пам’яті, сили та незламності українського народу.

У межах розвитку меморіального простору за підтримки Полтавської міської влади на території алеї встановлено інформаційні таблички та лавки для відпочинку.

Довідково

День Героїв – загальнонаціональне свято, започатковане у 1941 році Організацією Українських Націоналістів (ОУН) на Другому Великому Зборі як день вшанування всіх борців за свободу України. Це неофіційне, але важливе громадське свято пам’яті та вдячності, що об’єднує покоління українських захисників.

Відзначення Дня Героїв у травні пов’язане з трагічними подіями в історії українського визвольного руху: загибеллю Миколи Міхновського (3 травня 1924 р.), убивством Євгена Коновальця (23 травня 1938 р.) та Симона Петлюри (25 травня 1926 р.).

Сьогодні День Героїв об’єднує пам’ять про всіх, хто в різні епохи боровся за українську державність: воїнів Київської Русі та козаків, січових стрільців, вояків Армії УНР та Української повстанської армії, Героїв Небесної Сотні, а також сучасних Захисників і Захисниць України, які протистоять російській агресії.




https://pdmu.edu.ua/news/tvorchi-kolektivi-pdmu-zdobuli-nagorodi-na-mizhnarodnomu-festivali-konkursi-syayvo-naciyi 

Творчі колективи ПДМУ здобули нагороди на міжнародному фестивалі-конкурсі «Сяйво нації»

        23 травня 2026 року творчі колективи Полтавського державного медичного університету взяли участь у Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Сяйво нації» та продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, здобувши призові місця.

У межах конкурсу було представлено три номери, які отримали відзнаки журі.

Народний аматорський ансамбль бально-спортивного танцю «Орхідея» під керівництвом Ірини Люблінської представив дебютний номер «Ритми сафарі», який було відзначено дипломом лауреата І ступеня.

Танцювальний колектив «Пульс» (керівник – Катерина Боришкевич) представив композицію «Посвята лікарям», за яку отримав диплом лауреата ІІ ступеня.

Дует у складі Андрія Алефіренка та Ірини Люблінської виконав композицію під пісню «Обеззброєна» та був відзначений дипломом лауреата І ступеня.

Університет пишається творчими здобутками студентів, які гідно представили заклад на міжнародному рівні.ту





https://pdmu.edu.ua/news/nasha-sila-v-iednosti-pershokursniki-pdmu-vshanuvali-pam-yat-simona-petlyuri 

«Наша сила в єдності»: першокурсники ПДМУ вшанували пам’ять Симона Петлюри

           22 травня 2026 року в. о. завідувача кафедри філософії та суспільних наук, кандидат історичних наук Вікторія Каюн разом зі здобувачами вищої освіти І курсу ОПП «Медична психологія» взяли участь в урочистих заходах із вшанування пам’яті Головного Отамана військ УНР Симона Петлюри та у Всеукраїнському просвітницькому форумі з міжнародною участю «Оцінка постаті Симона Петлюри в Україні та світі». 

Участь студентів-медичних психологів у заходах такого рівня є глибоко символічною та має важливе значення як для особистісного, так і для професійного розвитку майбутніх фахівцівчерез осмислення історичного досвіду та спадщини Симона Петлюри. Завдяки залученню до наукового дискурсу міжнародного форуму, студенти мали змогу ознайомитися з об'єктивними оцінками постаті Головного Отамана, очищеними від багаторічних нашарувань ворожої пропаганди та стереотипів.




https://pdmu.edu.ua/news/yuvileyniy-konkurs-mister-pdmu-2026-universitet-obrav-peremozhcya 

Ювілейний конкурс «Містер ПДМУ 2026»: університет обрав переможця

 21 травня 2026 року у Полтавському державному медичному університеті відбувся десятий конкурс «Містер ПДМУ 2026». Подія відбулася у концертній залі Полтавського академічного симфонічного оркестру за підтримки ректора, професора Вячеслава Ждана, та завдяки роботі Первинної профспілкової організації студентів ПДМУ.

Святковий вечір розпочав «Містер ПДМУ 2025» Кирило Балабанов, яскравим та енергійним номером у образі Вєрки Сердючки, одразу задавши атмосферу драйву та гарного настрою. Захід мав благодійну мету – у залі були встановлені скриньки для збору коштів на підтримку Збройних сил України. На початку конкурсу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять захисників України, які віддали своє життя за свободу, незалежність і суверенітет держави.

У цьогорічному конкурсі взяли участь сім студентів, кожен із яких продемонстрував не лише харизму, а й силу характеру, творчі здібності, інтелект та щиру любов до обраної професії.

Першим етапом стало класичне дефіле, під час якого конкурсанти презентували себе глядачам та журі. На сцені свої таланти та життєві історії представили:

- Роман Яремчук – студент стоматологічного факультету, музикант і спортсмен;

- Данило Скатченко – багаторазовий переможець вокальних фестивалів;

- Олександр Троян – прихильник здорового способу життя та футболу;

- Олександр Андрусенко – майбутній хірург і чемпіон із плавання;

- Микита Сєріков – поціновувач цифрового мистецтва та сучасної музики;

- Глєб Чемердовський – активний волонтер і громадський діяч;

- Максим Лісінський – майбутній ендокринолог із глибоким інтересом до науки.

Конкурсантів оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли представники університету, медичної спільноти, військової сфери та студентського самоврядування.

Особливу атмосферу створив другий етап – відеовізитівки учасників. Конкурсанти розкрили свої особистості через філософські роздуми, історії власного професійного становлення, спортивні досягнення та творчі захоплення. Глядачі побачили не просто студентів-медиків, а яскравих і багатогранних особистостей.

Одним із найемоційніших моментів вечора стало патріотичне дефіле, присвячене образу сучасного українця. Учасники через стиль, музику та сценічні образи продемонстрували силу українського духу, незламність, мужність та любов до рідної країни.

Не менш захопливим став інтелектуальний конкурс, де хлопці відповідали на медичні питання та вгадували популярні українські хіти лише за окремими фразами. Конкурсанти продемонстрували кмітливість, швидкість мислення та почуття гумору.

Поки учасники готувалися до наступних номерів, глядачів своїм виступом радував Народний аматорський ансамбль танцю «Юність» під керівництвом Олени Матюніної.

Справжньою кульмінацією вечора став конкурс талантів. На сцені звучали вокальні номери, демонструвалися сучасні та спортивно-бальні танці, а кожен виступ став окремою історією про мрії, дружбу, силу характеру та натхнення.

Особливо тепло зал зустрів виступ Романа Яремчука. Під акомпанемент гітари він виконав відомі пісні, а глядачі підтримували його співом і світлом ліхтариків телефонів. Цей номер став одним із найчуттєвіших моментів вечора та викликав щирі емоції у всіх присутніх.

Поки журі підбивало підсумки, на сцені виступила студентка стоматологічного факультету Карина Сапоненко, подарувавши залу яскраві гумористичні номери та гарний настрій. Після цього глядачі насолодилися чуттєвим виступом керівників Народного аматорського колективу спортивно-бального танцю «Орхідея» Ірини Люблінської та Андрія Алефіренка. Завершальним музичним акордом вечора став виступ народного аматорського вокального ансамблю «Мальви» під керівництвом Людмили Сидоренко.

За результатами конкурсу титули розподілилися таким чином:

- «Містер оригінальність» – Олександр Троян;

- «Містер артистичність» – Данило Скатченко;

- «Містер багатогранність» – Олександр Андрусенко;

- «Містер глядацьких симпатій» – Максим Лісінський;

- Другий віце-містер – Микита Сєріков;

- Перший віце-містер –  Глєб Чемердовський;

- «Містер ПДМУ 2026» – Роман Яремчук.

Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ПДМУ, професор Валерій Похилько зазначив:

«Сьогоднішній конкурс вкотре довів, що студенти ПДМУ – це не лише майбутні висококваліфіковані медики, а й надзвичайно талановиті, креативні та харизматичні особистості. Кожен учасник показав свою силу духу, щирість, інтелект і творчу багатогранність. Такі заходи формують справжню студентську спільноту, де поєднуються професіоналізм, культура, патріотизм і людяність».

Голова Первинної профспілкової організації студентів ПДМУ Володимир Добровольський підкреслив важливість та масштабність події:

«Цьогорічний «Містер ПДМУ» став особливим, адже конкурс відбувся вже вдесяте. Для нас це не просто шоу, а символ студентської єдності, творчості та розвитку. За кожним номером стоїть величезна праця команди студентів, організаторів, хореографів, волонтерів та партнерів. Ми щиро вдячні учасникам за сміливість і самовіддачу, а також раді, що з кожним роком захід стає масштабнішим і залучає дедалі більше спонсорів та глядачів».

«Містер ПДМУ 2026» залишив по собі атмосферу свята, щирих емоцій і студентської єдності та ще раз довів, наскільки талановитою, харизматичною й згуртованою є студентська молодь Полтавського державного медичного університету.





https://pdmu.edu.ua/news/21-travnya---vsesvitniy-den-vishivanki-pdmu-iednaietsya-u-tradiciyah-i-nacionalniy-identichnosti 

21 травня – Всесвітній день вишиванки: ПДМУ єднається у традиціях і національній ідентичності

    Щороку у третій четвер травня Україна разом із міжнародною спільнотою відзначає Всесвітній день вишиванки – свято, що об’єднує мільйони людей навколо української культурної спадщини, ідеї збереження традицій та національної ідентичності.

Всесвітній день вишиванки започатковано у 2006 році як студентську ініціативу у Чернівецькому національному університеті. Ініціаторкою свята є українська журналістка та громадська діячка Леся Воронюк. Ідея полягала у тому, щоб в один визначений день одягнути вишиванку як символ єдності, національної ідентичності та культурної спадкоємності українців. З часом ініціатива набула широкого розголосу, поширилася в різних регіонах України та за її межами, перетворившись на міжнародний культурний рух.

Українська вишиванка має глибоке історичне коріння: її орнаменти формувалися протягом століть і відображають регіональні особливості, світогляд, вірування та естетичні уявлення українців. За даними музейних та етнографічних досліджень, вишита сорочка традиційно сприймалася як оберіг і символ добробуту, здоров’я та духовного захисту.

До акції «Одягніть вишиванку разом із ПДМУ» з нагоди Всесвітнього дня вишиванки долучилася академічна спільнота університету.

Зокрема, у заході взяли участь представники відділу управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю ПДМУ на чолі з проректором з науково-педагогічної та виховної роботи, професором Валерієм Похильком.

До участі долучилися декани факультетів та представники Фахового медико-фармацевтичного коледжу ПДМУ, студентський актив (Студентський парламент та Студентська профспілка), волонтери загону «Єдність», бібліотекарі, а також представники культурно-мистецького сектору і психологічної служби.

Ця ініціатива стала підтвердженням єдності університетської родини, поваги до національних традицій і їх гармонійного поєднання із сучасним освітнім середовищем.

Вишиванка залишається символом гідності, сили та культурної спадкоємності українського народу, що єднає покоління та професійні спільноти.